Flycam ile Havadan Görüntüleme

Flycam ile Havadan Görüntüleme

Flycam Helikopter, Hava Çekimleri, Havadan Görüntüleme

Flycam ile havadan video ve havadan fotoğraflarda yapılacak işlemlerle daha estetik ve güzel görüntüler sağlanır.Havadan fotoğraf ve havadan video çekimi ile elde edilen görüntüler reklam ve tanıtım filmlerinde kusursuz sahneler yaratır. Flycam ile elde edilen hava çekimi imkanız gibi görünen yerlerde rahatlıkla istenilen görüntüleri elde eder.

Havadan görüntü alınması gereken geniş arazilerde, tv film çekimlerinde, şehir planlarında, üretim tesislerinde, tatil köylerinde, otellerde, golf sahalarında, rafinerilerde, arkeolojik yerlerde, açık hava müzelerinde, tersanelerde, polis araştırmalarında, orman yangınlarında, arazi- konut ve sitelerde, film ve belgesel çekimlerinde Flycam kullanılır.

Flycam helikopteri, gerçek helikopterin yere uyguladığı hava akımının, konu ve oyunculara olan etkisinin olmaması gerektiği noktalarda, Jimmy Jib’in maksimum yüksekliği ile gerçek helikopterin minimum uçuş yüksekliği arasından alınması istenen görüntü ihtiyacına cevap vermektedir.

flycam-dron-havadan-video

flycam-dron-havadan-video

Bu sistem günün istenilen saatinde doğru gün ışığı açısı belirlenerek en doğru görüntüyü alana kadar tekrar edebilmenizi sağlar, eski tip yapılan hava fotoğrafçılığına yeni bir ivme kazandıracaktır. Çekimlerde kullanılan dslr video kameralar ile havadan fotoğraf, film ve videolarda sıfır vibrasyon ile çok daha akışkan görüntüler elde edip müşteriye sunulmaktadır.

İleri teknoloji sayesinde flycam sistem iki kumanda ile yönetilir. Biri istenilen irtifa ve açıya yönlenmesi sağlar, diğeri ise bağımsız kamera modülüne hareket verir. Bu kamera 360 derece sınırsız döner, 120 derece yukarı-aşağı hareket edebilir.

 

Modül operatörü bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlar. Kablosuz bağlantı sayesinde canlı yayınlara aircam ile havadan görüntü verilebilir, fotoğraf makinesinden görüntü aktarabilir. Havadaki görüntüyü eş zamanlı olarak aşağıdan canlı gören ekip çekecekleri açıyı yerden belirliyor ve deklanşöre yerden basıyor.

Flycam ile yaklaşık 1 ile 1000 metre arası irtifalardan çekim yapma imkanımız bulunmaktadır.